aktualności

Zebranie Grup Członkowskich

BANK SPÓŁDZIELCZY

W GŁOWACZOWIE

Zarząd Banku Spółdzielczego w Głowaczowie zaprasza na dodatkowe Zebranie Grup Członkowskich Banku które odbędzie się 20.06.2022 roku o godzinie 11:00 w siedzibie Banku ul. Bankowa 1, 26-903 Głowaczów.

Agenda zebrania:

  1. Otwarcie zebrania.
  2. Omówienie spraw i uchwał, które mają być przedmiotem obrad najbliższego Zebrania Przedstawicieli w 2022 roku w tym także  dotyczących procesu łączeniowego.
  3.  Dyskusja i odpowiedzi na wszystkie pytania.
  4. Zamknięcie obrad.

                                                                     Zarząd

                                                        Banku Spółdzielczego

                                                            W Głowaczowie

aktualności

Nowa Usługa dla Klientów Bankowości Elektronicznej

Bank Spółdzielczy w Głowaczowie urchomił nową usługę dla klientów bankowości elektronicznej.

Usługa PayByNet umożliwia dokonywanie płatności bezpośrednio ze sklepów internetowych (np. Allegro).

Dzięki usłudze Paybynet klienci banku mogą wygodnie i szybko dokonywać płatności internetowych

bezpośrednio ze swojego konta internetowego na konto sklepu lub urzędu.

aktualności

Odłóżmy gotówkę, korzystajmy z płatności mobilnych!

Odłóżmy gotówkę, korzystajmy z płatności mobilnych!

W związku z zagrożeniem związanym z koronawirusem i możliwością przenoszenia wirusów na powierzchni banknotów i monet, zwracamy się do Państwa z prośbą o maksymalne ograniczenie użycia płatności gotówkowych. Nie ułatwiajmy życia wirusowi!

W naszym Banku Spółdzielczym mają Państwo do dyspozycji liczne formy bankowości elektronicznej – bankowość internetową, płatności mobilne z wykorzystaniem telefonów, a także karty płatnicze. Ich użycie jest bezpieczne dla wszystkich, ogranicza skalę rozprzestrzeniania się choroby.

Płaćmy kartami lub mobilnie w placówkach handlowych i usługowych, starając się używać funkcji zbliżeniowej.

Równocześnie apelujemy, by w miarę możliwości ograniczyć wizyty w placówkach bankowych do naprawdę niezbędnych. Do Państwa dyspozycji jest poczta elektroniczna lub telefony – jesteśmy zawsze do usług i chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

W trosce o nasze wspólne zdrowie rekomendujemy także stosowanie wszelkich środków i zaleceń ochronnych przeciwko koronawirusowi.

Ich szczegółowy opis znajdą Państwo na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/porady

aktualności

Zawieszenie rat kredytowych

Szanowni Klienci!  

Informujemy, w związku z zaistniałą sytuacją związaną z pandemią koronawirusa COVID-19 w naszym Banku wdrożyliśmy mechanizmy umożliwiające zawieszenie spłaty kredytów (zastosowanie tzw. wakacji kredytowych) dla Klientów indywidualnych i przedsiębiorstw.  

Opcja zawieszenia spłaty kredytu będzie dostępna dla Klientów, którzy uzasadnią konieczność odroczenia/zawieszenia spłaty kredytu ich trudną sytuacją finansową spowodowaną pandemią koronawirusa.  

W celu uzyskania informacji na temat zasad zawieszenia spłat kredytów oraz możliwości złożenia wniosku prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 

Centrala Banku w Głowaczowie:
 48 623 10 02

bądź mailowy: centrala@bsglowaczow.sgb.pl

aktualności

Ostrzegamy przed oszustwami „na koronawirusa”

Ostrzegamy przed oszustwami „na koronawirusa”.

Przestępcy wykorzystują każdą okazję – w obecnej sytuacji do wyłudzenia pieniędzy oraz danych osobowych stosują socjotechniki związane z koronawirusem.

Celem ochrony przed działalnością oszustów internetowych, którzy chcą wyłudzić nasze poufne dane bądź pieniądze, pamiętajmy o maksymalnej ostrożności przy dokonywaniu transakcji w sklepach internetowych bądź na portalach aukcyjnych. Zawsze sprawdzajmy wiarygodność sklepu. Pamiętajmy też, aby nie otwierać podejrzanych linków lub załączników i nigdy nie podawać – wprowadzać poufnych danych do Bankowości Elektronicznej na stronach wskazanych w linkach będącymi załącznikami do wiadomości SMS lub e-mail.

aktualności

PSD2

Szanowni Państwo

Mając na celu wsparcie rozwoju innowacyjnych usług i produktów finansowych,
a jednocześnie wypełniając obowiązek dyrektywy PSD2 w zakresie udostępnienia podmiotom trzecim (Third Party Provider/TPP) danych klientów, którym Bank udostępnił usługi bankowości elektronicznej, na potrzeby świadczenia usług przez te podmioty, poniżej przedstawiamy informacje umożliwiające nawiązanie współpracy przez podmioty trzecie świadczące ww. usługi.

Jesteśmy przekonani, że Dyrektywa PSD2 i współpraca z niezależnymi podmiotami trzecimi wpłynie na rozwój bankowości elektronicznej i przyczyni się do rozwoju płatności elektronicznych i mobilnych.

Dzięki nowym usługom oferowanym Klientom, podmioty trzecie będą świadczyć nowe usługi w oparciu o informacje pozyskane z systemów bankowości elektronicznej:

  • inicjowanie transakcji płatniczych,
  • formacji o rachunku/rachunkach oraz
  • potwierdzanie dostępności na rachunku/rachunkach kwoty niezbędnej do wykonania transakcji płatniczej dostawcom wydającym instrumenty płatnicze oparte na karcie płatniczej.

Jeśli jesteś przedstawicielem TPP, przygotowujesz się do wprowadzenia nowych usług dla naszych Klientów – poniżej zamieszczamy informacje umożliwiające dostęp do dokumentacji oraz udostępnionych środowisk.

aktualności

Express Elixir

Informujemy, że Bank Spółdzielczy w Głowaczowie wprowadził nową funkcjonalność w systemie – usługę przelewów natychmiastowych realizowanych w ramach systemu Express ELIXIR. Zlecenia takie pozwalają na bezpieczne wykonanie przelewu pomiędzy bankami (uczestnikami systemu) w czasie rzeczywistym w zaledwie kilkanaście sekund. Zlecenia wykonywane są z rachunków w siedzibie Banku lub poprzez bankowość elektroniczną. 

Maksymalna kwota pojedynczej transakcji przelewu natychmiastowego to 10 000 zł. 

Jak działa Express Elixir ? 

• Aby móc złożyć dyspozycję realizacji przelewu natychmiastowego konieczne jest, aby bank odbiorcy przelewu był dostępny w systemie i realizował przelewy natychmiastowe (lista banków realizujących przelewy natychmiastowe dostępna jest na stronie internetowej http://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci.

• Przelew natychmiastowy można realizować w Banku i / lub za pośrednictwem kanałów elektronicznych.

• Dyspozycja przelewu natychmiastowego może zostać złożona w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach od 6.00 do 22.00.

• Dyspozycja przelewu natychmiastowego może zostać złożona wyłącznie z datą bieżącą.

• Opłata za przelew Express Elixir pobierana jest zgodnie z „Taryfą prowizji i opłat za czynności i usługi bankowe obowiązującej w Banku Spółdzielczym w Głowaczowie”.

aktualności

Oświadczenie Banku Spółdzielczego w Głowaczowie dotyczące dodatkowych gwarancji bezpieczeństwa Banku

Bank Spółdzielczy w Głowaczowie jest uczestnikiem Systemu Ochrony SGB (IPS-SGB), instytucji ustawowo zapewniającej płynność i wypłacalność banków należących do systemu. Uczestnicy zgromadzili w ramach Systemu Ochrony SGB odpowiedniej wielkości fundusze, o wartości przekraczającej 1,6 miliarda złotych, które umożliwiają udzielenie pomocy w sytuacjach tego wymagających. 


Oprócz nadzoru sprawowanego przez Komisję Nadzoru Finansowego, sytuacja Banku jest na bieżąco monitorowana przez Spółdzielczy System Ochrony SGB, który ma możliwość podejmowania skutecznych działań ograniczających ryzyko. 


Przypominamy, że depozyty w bankach spółdzielczych są ponadto, zgodnie z ustawą z dnia 10 czerwca 2016r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji, objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w ramach ustawowego systemu gwarantowania.

aktualności

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY PRACY BANKU W SYLWESTRA ( 31.12.2021 r.)

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY PRACY BANKU W SYLWESTRA   ( 31.12.2021 r.)

Szanowni Klienci,

Bank Spółdzielczy w Głowaczowie informuje, że w dniu 31 grudnia 2021 roku (Sylwester) wszystkie placówki Banku Spółdzielczego w Głowaczowie będą czynne do godziny 12,30.

Zlecenia płatnicze składane przez klientów w formie papierowej oraz wykonywane przez klientów w systemie bankowości internetowejprzyjmowane będą do realizacji na dzień 31.12.2021r do godziny 11.30 (zlecenia złożone po tej godzinie zostaną zrealizowane 03.01.2022 r.)

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Życzymy Państwu wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2022. 

Zarząd Banku i pracownicy